Як покращити зір дитини

Пусковим механізмом стає швидке зростання і сильні зорові навантаження. Крім того, потрібно бути особливо пильною, якщо ти сама або батько дитини носить окуляри: схильність до короткозорості передається у спадок.Обов'язкові профогляди

Перший офтальмологічний огляд у дитини проводять відразу після народження, другий в 3-4 місяці. Наступні обов'язкові огляди-в 1 і 2 роки. У 3 роки гостроту зору у малюка вже перевірять вже за допомогою по таблиці. Далі - огляд офтальмолога в 6 років, перед школою. На цьому огляді часто виявляється зниження гостроти зору на одному оці. Причиною може бути, наприклад, неправильна поза дитини під час малювання, перегляду телепередач, ігор на комп'ютері. З 7 років профілактичні огляди проводяться щорічно в школі.


Харчування та профілактика

Для зору особливо корисні продукти, які містять вітаміни В2, С і А. Вітамін В2 оберігає сітківку від ультрафіолетових променів і міститься в насінні соняшнику, нирках, печінці, молочних продуктах. Вітамін С захищає кришталик. Він є у чорній і червоній смородині, помідорах, цвітній капусті, суниці, щавлі, цитрусових, зелені, в дині та вишні. Позитивний вплив на зору вітаміну А відомо давно. Цього вітаміну багато в моркві, абрикосах, спаржі, буряці, чорниці та гарбузі. Але засвоюється вітамін А лише з жирами, тому терту моркву давай зі сметаною.

Профілактику починай в 2-3 роки. Учи дитини частіше моргати, сидіти прямо і час від часу переводити погляд з ближніх предметів на дальні. Тривалість безперервного перегляду телевізора не повинна перевищувати 30 хв. Оптимальна відстань - 2,5-5 м від телевізора. При читанні і малюванні світла має бути достатньо, він повинен падати з лівого боку (якщо дитина правша) на книгу або альбом. При яскравому сонячному світлі, дитині потрібно носити якісні сонцезахисні окуляри.Окуляри, лінзи та корекція

Коли дитина бачить менше шести рядків у таблиці, лікар може призначити йому окуляри. Якщо малюка це засмутить, поясни йому, що окуляри - це не погано, а як раз навпаки - модний аксесуар, пообіцяй підібрати гарну оправу. Але якщо дитина категорично проти очок, то їх можна замінити лінзами (їх можна носити з семирічного віку).

При короткозорості середнього ступеня (до 3 діоптрій) окуляри призначаються тільки для ясного бачення віддалених предметів, а при короткозорості більше 4 діоптрій можуть бути виписані дві пари окулярів: дні - щоб дивитися вдалину, інші - для читання. Якщо дитині потрібні очки тільки першого типу, не давай йому носити їх постійно, читати в них і грати.

Якщо при носінні окулярів зір продовжує погіршуватися, може бути призначена лазерна корекція, але не раніше 18 років.

Гімнастика для очей

Через 20-30 хвилин занять дитині потрібно робити перерви. Найкраще робити в цей час вправи для очей.


Ці рухи очей спрямовані на зниження зорового стомлення. Кожне потрібно робити протягом 10 секунд.

  • Очі закриті, розслаблені. Круговими рухами обох рук масажувати за годинниковою стрілкою очні яблука.

  • Дитина повертає очі в сторони 2-3 рази, потім закриває на 10 секунд.

  • При нерухомому положенні голови дитина дивиться вгору, вниз, праворуч і ліворуч, а потім здійснює обертальні рухи.

  • Наклей на віконне скло на рівні очей дитини кольорову мітку діаметром 3-5 мм. Нехай дивиться на неї двома очима 5 секунд, а потім 10 секунд вдалину, на дерева, будинки, горизонт.

Джерело: tvoymalysh.com.ua