Вагітність по тижнях і фото животиків

Найпрекрасніше і таємниче стан організму жінки - вагітність. Кожній з нас цікаво знати, як розвивається і росте всередині маленький чоловічок. Ми уважно слухаємо консультації фахівців, читаємо книги, радимося з подругами і найголовніше - прислухаємося до власних відчуттів, гадаючи, чим зараз зайнятий крихітка в маминому животику і який у нього настрій?

Якщо мами відчувають дитини, відчувають його рух, емоції, то для тат, бабусь та інших родичів вагітність - таємниця за сімома печатками, проникнути в яку вони хочуть більше всього на світі. Дайте їм шанс співпереживати вашому малюку з перших днів.

Просунуті технології наших днів - УЗД - дають нам прекрасну можливість бачити, як змінюється і росте малюк від тижня до тижня.

УЗД допоможе вам дізнатися, як протікає вагітність, визначити стать і передбачити такі важкі ситуації, як завмерла вагітність та інші гінекологічні проблеми.

Фотографії внутрішньоутробного розвитку дитини підкріпіть інформацією, як протікає вагітність по тижнях, і у вас з'явиться відчуття, що все-таки вдалося на мить зазирнути в гості до малюка і познайомиться з ним ближче. Кожен триместр характеризується важливими змінами в розвитку малюка. За знімках ембріонів по тижнях можна простежити, як стрімко змінюється його вигляд, все більше набуваючи людські риси.

Живіт вагітної жінки буде виділятися тільки на 4-5-му місяці вагітності (ви це і самі можете побачити на фото вагітних животиків нижче). Однак, ріст і розвиток плода починається з перших днів зачаття. Ставтеся до себе дбайливо, акуратно, вимагайте уваги близьких, якщо на це є серйозні причини.

Фотографії внутрішньоутробного розвитку ембріона

5-а і 7-й тиждень.

10-а і 20-й тиждень.


25-а і 39-й тиждень.
Нижче ви можете побачити вагітність по тижнях: фото животиків.

Картинку можна збільшити, натиснувши на неї.

Форма і розмір живота майбутньої мами має важливе значення, особливості його росту можуть допомогти спостерігає вас лікаря. А от визначити стать майбутньої дитини за формою живота неможливо, ніяких наукових підстав для цього не існує. Так кажуть лікарі, хоча багато батьків з цим не згодні.

Існує безліч народних прикмет, за якими без УЗД і амніоцентезу можна спробувати визначити стать майбутньої дитини : за формою живота (хоча лікарі, як уже говорилося, в це не вірять); щодо змін зовнішності мами; по раціону. Можете прочитати про це у статті на сайті ladytoday.ru.

Проте, лікарі заміряють окружність живота не для того, щоб визначити стать, а щоб стежити за змінами маси дитини. Примножуючи висоту стояння дна матки на окружність живота, гінеколог може сказати з точністю до 200 грамів, скільки важить ваша дитина.

Визначити вагу плода можна і за вагою матері, але він під час вагітності досить нестабільний, що ускладнює розрахунок. На перших місяцях (приблизно 12 тижнів) форма тіла і його маса залишається практично незмінною. Надбавка може скласти 1-2 кг, що, в принципі, непомітно.

У другому триместрі молоді мами, як правило, починають більше їсти і одужувати. До кінця триместру нормою вважається набір 300 грамів щотижня.

У жіночій консультації лікарі суворо стежать за набором ваги. При цьому враховуються не тільки норми збільшення у вазі, але і початкова маса тіла майбутньої мами і її зростання. А тим матусям, які мали проблеми із зайвою вагою до вагітності, доводиться ще й обмежувати себе в їжі, щоб нормалізувати загальний стан і до пологів підійти в оптимальному вазі.

Багато вагітних жінок вважають, що їх живіт росте не по днях, а по годинах, або, що його взагалі не помітно. Допомога в цьому питанні вам нададуть в жіночій консультації. Та й взагалі, в процесі вагітності і на етапі її планування не нехтуйте допомогою професіоналів. Кваліфікований гінеколог відповість на ваші запитання, а в сучасних медичних центрах допоможуть вилікувати можливі болячки, які негативно позначаться на перебіг вагітності.

Що відбувається з вагітністю по тижнях

Цілих 40 тижнів пройде до моменту особистого знайомства мами і малюка. А так хочеться побачити його вже зараз - заглянути хоча б одним оком в його колиска, надійно приховану від великого гамірного світу. Ці 40 тижнів очікування щасливого години гінекологи ділять на три триместру, до 12-го тижня - I триместр, з 12-ї по 24-й тиждень - II триместр, від 24-го тижня до пологів - III триместр.

Безумовно, перший триместр вагітності - чудовий час, але саме на цьому етапі можуть з'явитися деякі труднощі і проблеми. Регулярні менструації закінчаться, але необільние кров'янисті виділення триватимуть під час всього першого триместру. Тому деякі жінки не здогадуються про те, що вагітні.

Є кілька ознак, за якими можна визначити вагітність. Виникає підвищена сонливість, запаморочення і слабкість. Багато жінок страждають нападами нудоти. З'являється металевий присмак у роті, а груди стає більш чутливою і збільшується. Жінка частіше відчуває позиви до сечовипускання. Настрій часто змінюється.

Не потрібно обмежувати себе в рухах, поки розмір животика це дозволяє. Активний спосіб життя благотворно впливає на перебіг вагітності. Мама повинна багато спати, щоб відновлювати свої сили. В цей час малюк отримує через гормони мами позитивні емоції, які йому потрібні для гармонійного формування.

У перші тижні вагітності може з'явитися токсикоз. Це може статися через зашлакованості організму. У такому випадку потрібно переглянути своє звичне меню. Потрібно відмовитися від кондитерських і борошняних виробів, кави, цукру і алкоголю. Харчування має бути раціональним, а продукти - багатими вітамінами і мікроелементами. Від нападів токсикозу добре допомагає м'ятна вода. Потрібно залити м'яту окропом і дати настоятися 5 хвилин. Можна додати ложечку меду і шматочок лимона.

На перших тижнях після зачаття дитина ще не дитина, а клітина, яка перебуває в процесі поділу. Клітини безперервно діляться і утворюють три зародкових листка. З цих клітин в подальшому формуються певні тканини і органи. З середнього листка утворюється хорда майбутнього хребта, скелетні м'язи і хрящі, внутрішні органи, судини, кров, лімфа і оболонки всіх порожнин тіла.

Клітини зовнішнього листка утворюють шкірні покриви, епітелій, нігті і волосся. З клітин внутрішнього листа створюється епітелій травної та дихальної систем, печінки і підшлункової залози.

Протягом перших 3-4 тижнів жінці небажано фізично навантажувати себе, брати участь у веселих гульні або переносити стрес, тому що саме в цей час закладаються органи і системи майбутньої дитини. У нього вже б'ється серце, а через 21 день після зачаття починає формуватися головний і спинний мозок.

В кінці першого місяця у ембріона формується пуповина, з'являється зв'язок з майбутньою плацентою. У цей час активно формуються і розвиваються внутрішні органи: нирки, печінку, органи травлення, сечовивідні шляхи.

В період з 4 по 8 тиждень у вагітних жінок на нервовому грунті може з'явитися печія.

В цей час малюк починає отримувати живильні речовини безпосередньо з крові мами. Раніше кисень до нього надходив через стінки судин. В цей час він починає стрімко рости. Збільшення у зростанні збільшується до 2-3 мм на добу. У цей період виробляється навколоплідної рідини. У ній плід буде перебувати до кінця вагітності.

Уже до восьми тижнів зародок набуває більш-менш зрозумілі контури, з'являються зачатки ручок-ніжок, на обличчі з'являються очі, ніс і рот. У нього навіть є мова, і почало формуватися внутрішнє вухо. Пальчики вже оформляються, але все ще стягнуті перетинкою. Кінцівки стали довшими, стегна, коліна, плечі й лікті позначилися. До кінця тижня у малюка розвивається м'язова тканина, і він починає намагатися рухатися.

До кінця третього місяця за фотографіями вже можна приблизно визначити, яким буде майбутнє чадо.

Кінець I триместру знаменується першими рухами крихти - він починає рухати ніжками і ручками, відкриває рот і стискає кулачки. Малюкові всього 12 тижнів, але він вже схожий на маленького чоловічка. Особливо нетерплячі на цьому терміні зможуть дізнатися стать дитини.

II триместр вагітності підносить такий приємний сюрприз як можливість спілкування з крихіткою - приблизно до 20-му тижні жінка починає відчувати рух плоду. Поступово малюк починає реагувати на голос мами, її дотику до живота, поштовхами дає зрозуміти подобається йому музика, яку вона слухає, чи ні.

Під час четвертого місяця плід здобуває повністю людський вигляд. До 13 тижня у нього формуються зачатки двадцяти молочних зубів. Всі основні органи вже сформовані. В кінці четвертого місяць у малюка з'являються перші волосся на голові, а тіло покривається пушком.

В цей час дитина вже може спорожняти сечовий міхур, а сердечко вже прокачує за добу майже 23 літри крові. Довжина малюка вже приблизно 16 см, а вага, в середньому, 135 г.

Розглядаючи фото вагітних животиків на останніх тижнях II триместру, ви відзначите, як росте і змінюється зовні живіт. У другому триместрі мама починає себе почувати набагато краще. Можуть з'явитися пігментні плями на шкірі, які повинні пройти після пологів. Токсикоз відступає. Жінка насолоджується відчуттями вагітності.

В останньому триместрі повністю завершується формування плоду. Він все ще продовжує активно рухатися, але його рухи тепер більш раціональні. Малюк радісно штовхається, коли мама розмовляє з ним, завмирає, прислухаючись, до більш низького голосу тата.

Шостий місяць вважається влітку вагітності. У малюка добре розвинені м'язи, він часто перевіряє їхню силу. Мама відчуває, що періоди активності в нього чергуються з періодами спокою.

Малюкові стає тісно в животику. Поштовхи стають все сильнішими. Протягом шостого місяця малюк намагається перевернутися головою вниз. На 24 тижні немовля вже виглядає і поводиться так, як перед народженням. Він може гикати і кашляти.
Малюк чуйно реагує на настрій мами, він може лякатися звуків навколишнього світу.

Після шостого місяця живіт у мами починає стрімко округлятися, на шкірі просвічуються судини, з'являються розтяжки. Коли плід рухається, жінка може відчувати відчуття, схожі на сутички. Сильного болю відчуватися не повинно.

До восьмого місяця дитина припиняє активно рости. Його легкі дозріли, і малюк вже може нормально дихати. В цей час малюк стає важким і важить від 1600 до 2500 р. Він продовжує штовхатися і штовхати колінами і ліктями. Рухи дитини потрібно контролювати. Якщо спостерігається зниження або підвищення активність, це свідчить про неполадки.

В цей час в організмі мами відбуваються значні зміни. Соски виростають і огрубевает, груди наливається. Дитина здавлює її внутрішні органи, тому з'являється задишка і частішає сечовипускання.

На восьмому місяці іноді бувають ускладнення, тому треба уважно стежити за самопочуттям: апетитом, сном, настроєм, за тонусом матки. Якщо він в нормі, повинні відчуватися тягнуть болі внизу живота. Вони бувають при активних рухах дитини.

До кінця третього триместру дитина життєздатний. У нього на пальчиках вже виросли нігтики. У хлопчиків позначаються яєчка. Протягом дев'ятого місяця дитина набирає приблизно по 28 г в день. Його вага в цей час можна вирахувати приблизно.
В цей час дно матки піднімається на найвищий рівень. Велика матка з плодом навалюється на шлунок і діафрагму, тисне на легені жінки. Тому спати потрібно, напівсидячи на подушках.

Наостанок пропонуємо невелику підбірку красивих фото вагітних жінок. Подивіться на фото. Вони в основному зроблені в останньому триместрі вагітності, раніше - планувати фотосесію вагітності недоцільно, адже живіт просто-напросто не видно. У багатьох вагітних жінок на фото живіт помітно округлився, т.к. малюк зайняв положення - головкою вниз. До зустрічі з дитиною залишилися лічені дні!


Джерело: ladytoday.ru